Fetvahane

İffetim için Duâ

Bismillahirrahmanirrahim. Allâh’ım (azze ve celle) Bilirimki iffetin kadını erkeği yoktur. Şu yaşadığım zamanda iffetsizliği normal görende çoktur. Babaların Anaların, kızının açık giyinmesin den oğlunun dar giyinmesinden rahatsızlık duymadığı şu yaşadığım zamanın şerrinden sana sığınırım. Gece olunca evinin perdesini çekmeyen evli kadın ve erkeklerin sana ve rasülüne yüz çevirmiş hallerinden de sana sığınırım.

Ey Güzel Râbbim; Biz aciz kullarına sakınmayı öğütledin sakınanlardan olmayı öğütledigin gibi gevşememeyi de öğütledin. Şüphesiz kulunu en iyi sen bilirsin. Harama bakmaktan olduğu kadar giyimimle haram görüntü oluşturup harama meylettiren olmaktan korkarım. Ne kendi iffetimi nede başkasının iffetini bozan bir kul olmaktan koru beni ALLÂH’ım.

Gözümle iffetsizliğe düşmekten sakındığım kadar dilimlede iffetsizliğe düşmekten sakınan bir kul olmam için yardımını dilerim Râbbim. Olurda ağzımdan küfür nitelikli bir söz çıkarsa bir an, o an tövbe etmeyi ve o küfrün dilime bulaştığı iffetsizliği körükleyen ortamdan uzaklaşmayı nasibim kıl Râbbim.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL