Fetvahane

Bitcoin ve Blockchain Caizmi?

Bitcoin ve Blockchain Caizmi?

Cevap

Bitcoin’i ortaya çıkartanlar  Allâh’a (celle celâlûhu) diyorlarki; Sen yeryüzünü kurdun altını yarattın belirli bir oranda, biz ise blockchain’i kurduk bitcoin’i yarattık senin altını yaratığın gibi bitcoin’i biz yarattık altın gibi belirli bir oranda!!!

Konunun net anlaşılması için kısa bir özetle geriye iblis’in Hz. Adem’in üstünlüğünü kabül etmediği güne gitmemiz gerekmekte. O gün iblisin kibrinde boğulduğu ve kovulduğu gündü. iblis kendisine mühlet verilip yani hemen oracıkta helak edilmeyip, kendi üstünlüğünü kanıtlamak ahmaklığı içerisinde Allâhû teâladan mühlet istediği gündü.

((Yeri gelmişken sıkca sorulan bir soruya değinelim. Diyorlarki şeytanında aklı varsa ve taşların duvarların arasından geçebiliyorsa, dünyanın biryerin den biryerine biranda gidebiliyorsa, insan nasıl şeytan dan üstün olabiliyor diyenler oluyor. Kardeşler, şeytanın aklı ne madde alemine nede mana alemine müdahil olamıyor. Yani net bir ifade ile yapım gücü yok idrak gücü yok. İnsan akıl yürütür ortaya maddesel olarak çeşit çeşit eşyalar çeşit çeşit buluşlar koyar ve insan akıl yürütür mana aleminde yani maddenin olmadığı,Yaratıcının; kudretinin merhametinin adaletinin kavrandığı alemde bir geminin okyanus üzerinde yüzmesi gibi çeşit çeşit hisler duygular üzerinde yüzer. Tıpkı rüyanızda yani bedeninizin olmadığı bir ortamda hisseden olabildiğiniz gibi. şeytan ise sadece kendisi için kainatı yese doymayacak benliği için çabalayan sadece ben ben ben diyebilen ve ötesine geçemeyen bir varlıktır. Bir hayvan düşünün mesela maymun, köpek, kartal gibi eğitilebilir hayvanlara bakınız. Birşey öğretirsiniz fakat öğrettiğiniz hareketleri ne nesillerine aktarabilirler nede aklederek birşeyler ortaya koyabilirler. İnsan öylemidir! Issız bir adada bir başına yapayalnız kalan bir çocuk, önceleri yaşamını devam ettirebilme gayreti içerisinde çeşit çeşit avlanma araçları geliştirebileceği gibi barınak olarak kullanabileceği yerler de inşa etme eğilimine yönelir. Bu doğal bir  akledebilme yeteneğidir. Akıl olgunlaştıkça madde aleminden mana alemine bir yöneliş başlar. İnsan her halükarda aklı ile bir merkeze doğru yöneliş gösterir. Şeytanlarda ise bu böyle değildir çünkü  onların dumansız ateşten yaratılan yapıları sadece yeryüzünde mesafe tanımaksızın dolaşımlarını sağlayan, belirli hareketler içerisinde dönüp dolaşan ve bunun ötesine geçemeyen varlıklardır.  şeytanın insanlar üzerine akıl yürütmesi insanınki gibi akıl yürütme değil, sadece vesvese dediğimiz bozgunculuk yapıcı sözleri görünmediği yerden fısıldamaktan ibarettir.)) Peki müslüman cinler dediğimiz Allâh ve Râsulünün yolundan gidenler de böylemidir.? Bunlar da bir farkla belirli bir kalıbın dışına çıkamazlar. O fark Allâh’ın azze ve celle dilemesidir. Râbbimizin dilemesi ile tıpkı insanlar arasın da üstünlüğün takva ile yani her işimizde Allâh’ın rızasını gözetip kimse görmüyorsa da o görüyor bilinci ile hareket ettiğimizde ki üstünlük olduğu gibi cinler arasında da mana alemine akışlar Râbbe aşk ile başlar.

Devam edecek olursak Bitcoin ve Blockchain arka planı üzerine.. iblis yeryüzünde kendine taraftar edindikçe günümüzde sıkca duyduğumuz üst akıl yani şeytani aklın temelleride atılmış oldu. Yahudi kavminin şeytanla yaptığı işbirliği yahudilerin iblisi Rab edinmelerin den diğer tüm kavimlerin kendilerine hizmetkar olarak yaratıldığı düşüncesine varana kadar sapkın bir yol edinmelerine neden oldu.

Şeytan önderliğin de kendilerine sembolik ifadeler genelini icon emoji olarak bildiğimiz görseller üzerinden alfabeler edindiler. Kullandıkları semboller ile amaçlarına ortak yol çizdiler. deccalin tek gözü kördür ve deccal tek göz olarak simgelenmiştir.

Şeytan yeryüzünde taraftar edinince kendisi ile beraber kendisini Allâh (azze ve celle) yerine koymaya başlayan  sen yarattıysan bizde yaratırız sen nizam kurduysan bizde nizam kurarız gibi sapkınlıklar içinde yol aldılar. Sadece yahudiler mi? Hayır Yahudilerin açtığı şirk yolun da günümüz de paganlar denilen sapkınlar şirk bayrağını ellerine aldılar. Bitcoin gibi dijital yapılanmaların arka planında da Paganların, Allah olarak sen yeryüzünü yarattın biz ise teslim aldık artık yeryüzü bizimdir yeryüzünde bizim hükmümüz geçer gibi şirk sözleri altında yürüttükleri faaliyetler vardır.

şiddtli vesvese

Siyonist dediğimiz şeytanın hizmetkarları her 108 yılda bir tayin ettikleri yol haritaları ile sonunun ölümsüzlüğe varacağını düşündükleri ve tek dünya düzeni dedikleri şeytanın yeryüzünde hükümran olduğu böylece şeytanın  bana mühlet ver insanları senin yolundan saptıracağım sözünün gerçek olacağını öngördükleri günün planlarını yaptılar yapmaktalar. Paganlar yani meccusiler yani ateşe tapanlar ve ateşe tapışı güneş sembolü ile ifade edenler, siyonistlerle aynı yolu amaç edindiler. Her iki oluşumda tek dünya düzeni adı altında aynı yolun yolcusu oldular. Paganların günümüzdeki temel amacı aile kavramını dijitalleşme ile yok etmek ve böylece beyinlere hükmetmektir. Siyonistler ise paganlardan bir tık aşağıda kalırlar fakat aynı yolda aynı amaca hizmetkardırlar.

Günümüze geldiğimiz de bakıyoruzki Blockchain isminde diğital bir yazılım çıkıyor ortaya ve akabinde Bitcoin denilen sanal bir para. Kardeşler! Blockchain yeryüzü yani Allâh (cc) yeryüzünü yarattı ise bizde yeryüzünü yani Blockchain’i yarattık anlamını taşıyor. Bitcoin de ise diyorlarki  Allâh (c.c.) olarak sen tabiattaki en kıymetli maden olan Altın’ı belirli bir oranda yarattın, bizde yarattığımız blockchain (yeryüzü) üzerinde Bitcoin’i belirli bir oranda yarattık!!

Ve sonbirşey senin yaptığın ama bizim yapamadığımız son birşey kaldı o da yaratmak ve ölümsüz yapmak. Bu aşamada yapay zeka olarak bildiğiniz insan hafızasının bilgisayarlara aktarılması insana dair her duygu ve düşüncenin makinalara aktarılması ile Allâh (c.c) insanı yarattıysa ben iblis olarak insandan daha iyisini yarattım deyiş ve şeytana hizmetkar olanlara şeytanın verdiği ödül olan ölümsüzlük yani ölmeden önce aktarılmış insan hafızasının hologram teknolojisi ile önce etkin hale getirilmesi daha sonra bir robota monte edilerek iblisin insana Allâh’ın (azze ve celle) verdiğinden daha sağlamını verdim demesi gibi bir sapkınlık peşinde koşulmasıdır.

Bakara

Bu yazıda kısaca Bitcoin‘in arka planını izah etmiş olduk. Şu durumda Bitcoin caiz diyebilirmisiniz? Diyemessiniz çünkü Bitcoin şirk aracıdır. Peki bütün dünya böyle bir teknoloji ile hareket ettiğinde dışında kalabilirmiyiz. Evvela yüce Râbbimiz müslümanlara birlik olmayı tembihler. Birlik olursak kendi Hâkkani düzenimiz üzerine yol alabiliriz fakat dünyasını ahretine değişmiş müslüman ülke yöneticileri varken birlik olmak şuan için mümkün mü? değil. Bu durum da küfranın oluşturduğu şirk sistemine karşı kendi sistemimizi oluşturmak zorundayız. Bizim sistemimiz Allâh ve Râsulünün çizdiği dosdoğru yol üzerine İNFAK ve SEVGİ bazlı olursa küfranın sistemini başlarına yıkabiliriz.

FETVAHANE.COM

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL