Fetvahane

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Her gün kullandığınız mutfağınız bir süre sonra bize sıkıcı ve kötü görünebiliyor. İşte şimdi bahsedeceğim şeylerle mutfağınızı hem daha çekici hem de daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik dediklerimi yapmak için yüklü miktarda kredi borcu altına girmeniz de gerekmiyor, sadece etrafınızda bulunan küçük objelere dikkat etmeniz yeterli.

Mutfak Dekorasyon Fikirleri Kapaklarla Mutfağınızı Özelleştirin.

Hepimiz geçmişi hatırlamak için fotoğraf çekiniyoruz, çekildiğiniz bu fotoğrafları çıktı alıp gazoz kapağının içine sığacak şekilde kesin. Daha sonra kapağın arka tarafına mıknatıs veya yapıştırıcı yardımıyla duvarınıza sabitleyin. Kestiğiniz resmi içine koyduğunuz da duvarlarınıza yeni bir hava katacaktır.
Duvarınızı Yazıyla Süsleyin
Duvarınızda geniş bir alanınız var ve yapacak hiçbir şey düşünemiyorsanız hoşunuza gidecek kelimeleri bulup bir tahtada harf kesimi yaparak duvarınıza kelimelerinizi yazabilirsiniz. Üstelik çizim size ait olduğu için istediğiniz gibi boyama imkanına da sahipsiniz.

Mutfak Objelerinizle Bahçe Kurun
Kullanmadığınız fincanlarınızı, kaplarınızı alıp içinde bitki yetiştirebilirsiniz. Tasarımınız da kullanacağınız farklı türde fincanlar mutfağınıza nostaljik bir hava katacaktır.

Resim Yeteneğinizi Objelerinize Aktarın
Eğer resim yeteneğiniz iyiyse tasarımsız mutfak eşyalarına ufak bir fırça yardımıyla kendi tasarımlarınızı verebilirsiniz. Bu şekilde hiç kimsenin ulaşamayacağı sadece size özel mutfak eşyalarına sahip olabilirsiniz.

Duvarınızda Kupa Tutacağı Kullanın
Hem raflarınızda yer oluşturmak için hem de farklı bir tasarım elde etmek için kullanabileceğiniz bir diğer metotta kupa tutacağı kullanmaktır. Duvarınıza asacağınız kupa asacağı ile rengarenk bir görüntü oluşturabilir ve mutfağınızda epeyce bir yer kazanabilirsiniz.

Tezgahınızı Renklendirin
Mutfak tezgâhları mutfakta en çok kullanılan yerlerin başında geliyor. Tezgahlarınızın arka kısmına küçük taşlar döşeyerek doğaya uygun bir tema verebilirsiniz. Bunun bir benzeri olarak da tezgahınızın üstünü farklı kaplamalar ile döşeyerek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL