Fetvahane

Kuraniyyun Mealist Fitnesi

Kuraniyyun Mealist Fitnesi

Hz. Mevlana der ki; Avcı kuşları tuzağına çekebilmek için, kuş gibi öter.

Son yüzyıldır bizdenmiş gibi görünüp bizden olmayan yani müslüman görünümlü hiristiyan ve yahudiler bizim avcılarımız oldular.

Ne zaman ki devletimizin Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselam efendimizin medinede kurduğu devletin devamı olan Devlet-i Muhammediye olduğunu unutup, ırkçı  akımlara fitnelere kapıldık, işte o zaman dan beri onlar avcı biz kuş olduk.

Saçınıza bir peruk yüzünüze ise takma bıyık, birazda makyaj yaparak sizi çok iyi tanıyan insanların yanından geçin. Fark edilmezsiniz dikkatli bakanınız olmadıkça.

Bakıyoruz ki kuraniyyun adı verilen, ingiliz aklının ürünü hindistan menşeli bir akım son yıllar da mealist olarak tasvir edilen kişiler eli ile yeniden eski fitneleri müslümanara empoze ederek boy gösteriyor.

Fark edemiyoruz dikkatle bakmadığımızdan.!

mealistler fitnecidirler

İlk çıktıkların da nasıl ki Kuran bize yeter Hadis-i Şerifler uydurmadır Kader diye birşey yoktur diyorlardıysa bugün de aynı sözleri sarf ediyorlar ve biz Muhammedsiz islam oluşturma çabalarını fark edemiyoruz çünkü islam’ı yeryüzünden silmek için evvela Hz. Peygamber aleyhisselatu vesselam efendimizi zihinlerden kazımak isteyenler kılık değiştirmiş isim değiştirmiş ırk değiştirmiş takiye yapan kimseler. Sizden olmayıp sizden biri imiş gibi görünenler.

Ortadoğuda lawrence yetiştiren ingiliz, sünnetin kalesi hindistanda, seyid ahmed han gibi dinini ve milletini satan hainler yetiştirebildiği gibi daha yakınımızdan içimizden mısırlı nebitler ve günümüzde kahraman olarak bilinen fakat esası hain olan nice kimseler yetiştirebiliyor.

Kuraniyyun denilen bu akım’ı ilk reddeden de yine Kur’andır. Bunların birçok iddası vardır bu iddiaları, kimi çokşey bildiğini sanarak, kimi kulaktan dolma konuşarak fitne babında yayarlar. Oysa bunlara gaflet yolunu açanlar, kendilerinden sandıkları yabancılar…! Yani Proje adamları…!

Bir yanımıza kuran bize yeter diyen ve bu baldan tatlı sözü söyleyerek kuzu postunda ki kurt rolü üstlenenlerin tüm söylemlerini alıp diğer yanımıza da bunların tüm söylemlerinin fitne çıkarmaktan öte birşey olmadığını ispat eden Araf suresi 158. ayet-i kerimeyi aldığımızda bakıyoruz ki bu adamların sadece kuran diye diye söylediği her sözü yine kuran kabül etmiyor.

Diyelim ki biz bir işçisiyiz veya bir simitçi amma esnafız amma sanayici işveren çiftçi veyahut ev hanımısınız yada bir öğrenci.

Diyorlar ki hüküm Allahındır peygamber hüküm veremez. Diyoruz ki Ey ahmaklar Allah’ın hükmü peygamber’e uymamız tabi olmamız değilmidir. YusufSuresi 40. Ayet Hüküm Allah’ındır derken Araf Suresi 158 de Allah’ın hükmünün rasülüne tabi olmamız olduğuna gözlerimizi kulaklarımızımı kapatacağız.

Kur’an okuyan her müslüman bilir ki Kur’anda bir ayet başka bir ayetin tefsiridir. Hz. Peygamber ise ilahi hükmün tecellisi yani örnek uygulamasıdır.

Çokca öne çıkardıkları bir diğer safsata ise, hadis-i şerifler’e uydurma yaftası vurmaya çalışmalarıdır. Ağızlarını açtıkları zaman yüzbinlerce hadis var der en sahih kaynaklar’a bakıldığında hadis sayısının 9 bin’i 10 bin’i geçmediğini görmezden gelirler. Hz. Peygamber sallallahu aleyhi vesellem dilsizmiydi, tebliğ hayatı boyunca hiç konuşmadımı ki varolan dokuz onbin hadis yok edilmek isteniyor.

Hadis-i Şerifler her kişinin değil, takva sahibi ihlas sahibi kişilerin fiili ve hissi tavır ve davranışlarında sürekli kendini yeniler niteliktedir. Peki neden? Çünkü müslüman için hidayete kurtuluşa ermenin, peygambersiz ikinci bir yolu yok. Araf suresi 158. Ayetin son cümlesine gidiniz.! Cümle hidayet rehberi Kur’andan bir parça, o parça bizi Rasülüllah’a tabi kılmakta.

De ki: Ey insanlar; ben gerçekten göklerin ve yerin mülkü kendisinin olan, O’ndan başka hiçbir tanrı bulunmayan, hem dirilten, hem öldüren Allah’ın hepiniz için gönderdiği peygamberiyim. Şu halde Allah’a ve O’nun ümmi peygamberi olan elçisine inanın: Ki o da Allah’a ve O’nun sözlerine inanmaktadır. Ve ona uyun ki hidayete eresiniz. Araf Suresi 158. Ayet

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL