Fetvahane

Kapı Dekorasyon Fikirleri

Kapı Dekorasyon Fikirleri

Kapılarınız hem özel alanınızı belirleme de hem de evlerin temel yapıtaşı olduğu için bizler adına önemli bir yer kapsıyor. Eğer kapınızın klasik görünümden bıkkınlık getirdiğini düşünüyorsanız vereceğimiz tüyolarla kendinize yeni bir kapı kazanabilirsiniz. Üstelik bunları yapmanız için çok büyük maddi kaynağa da ihtiyacınız yok.

Kaplamalar İle Kapı Şekillendirmek
Size özel seçeceğiniz bir kaplama ile kapılarınızı kendi zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Bunu yaparken malzeme olarak suni deri veya vinil kullanmanızı tavsiye ediyorum. Kapınızın kaplama işlemini tamamladıktan sonra üstüne farklı objeler yapıştırarak süslemeye devam edebilirsiniz.

Kapı Dekorasyon Fikirleri
Kapınıza Sanatsal Değer Kazandırmak
Eğer resim yapmaktan hoşlanıyor ve boyalarla içli dışlıysanız kapınızı boyayabilirsiniz. Bu boyama işleminde hayal gücünüzü eklediğiniz de muhteşem görüntülerle karşılaşacağınıza eminim. Kapınıza boyayla birlikte farklı desen vermek isterseniz şablon satın almayı unutmayın. Bu sayede cıvıl cıvıl bir kapıya sahip olabilirsiniz.

Klasik Kapı Kollarından Uzak Durun
Kapınızı yenileme işlemine gitmişken ufak bir detay diye asla kapı kollarını atlamayın. Kapı kollarını dışarıdan yeni bir tanesiyle satın alabileceğiniz gibi çeşitli boyalarla kendinize özgü tasarımınızı aktarabilirsiniz. Eğer el işinde yetenekliyseniz tamamen kendi kapı topuzunuzu da yapabilirsiniz.

Aynalı Kapı Kullanın
Küçük bir evde yaşıyorsanız evinizi daha büyük göstermek isteyebilirsiniz. İşte bu durumda imdadınıza aynalı kapılar yetişiyor. Kapılarınızı kestireceğiniz aynalar ile kapladığınız da hem evinizi daha geniş gösteriyor hem de şık bir kapı tasarımına sahip oluyorsunuz.

Hazır Duvar Kağıtları İle Süsleyin
Kapılarınızı dekore etmek için kullanabileceğiniz bir yöntem de duvar kâğıdı kullanmak. Kolaylıkla satın alabileceğiniz duvar kâğıdı ile kapınızı istediğiniz havaya sokabilirsiniz.

Klasik Kapılardan Uzaklaşın
Her evde görebileceğiniz kapılar bir süre sonra bıkkınlık verebiliyor, bundan kurtulmak için eskicilerden alabileceğiniz eski model kapıları alıp kendi tasarımınızı yaptığınız da elde edeceğiniz sonuç sizin için doyumsuz olacaktır. İsterseniz sürgülü kapı tercih edip kapınızı duvar olarak gösterebilir ve evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL