Kairos teknolojisi ile para kazanmak caiz mi?

Selamun aleyküm hocam. Son günlerde internet ortamında Kairos teknolojisi çokça gündeme gelmekte. Bir Güvenlik teknolojisi. Dediklerine göre kişi bilgisayarının hafızasını kiraya vermiş oluyor. Sonra günlük 10 saat bilgisayarın açık bırakılması isteniyor. Bu sürede güvenlikçiliğini yaptığı firmaların şifrelerini bilgisayarımızın hard diskine bir kaç sn liğine atıp başka bilgisayara atıyor. Hülasa bu şekilde bu firmaların şifrelerini hackerlerden korumaya çalışıyorlar. Eğer daha fazla açıklarsam çok uzayacağını düşünüyorum. Kısaca arkadaşlar bana bunu tavbsiye ettiler. Buradan para kazanmamda dini bir sakınca var mı?

 Aleyküm Selam.

Kardeşim bilgisayarınız aynı zamanda sizin özelinizdir özeliniz olan mahreminizdir.

Devletimizin güvenliğini tehlikeye atacak bir sistemdir. Kairos programını kullanmanız neticesinde Zombi olarak nitelenen bir pozisyonda olan bilgisayarınız, savaşların ne zaman çıkacağı bilinmez gerçeği dikkate alındığında içeriden devletimize yönelecek teknolojik bir silah görevini üstlenebilir.

Vatandaş olarak Devletinize vergi ödemeyen bir yapının içinde olmanız devletinizi zaafa uğratmanız, devletinizden çalanlarla beraber çalmanızdır.

kairos

Kairos sistemi benzer teknolojiler dolandırıcılık ile sonuçlanmış geride birçok mağdur bırakmıştır. Sözü edilen şirkette ingilterede 1.000 sterlinlik bakkal dahi kurulamayacak bir bütçe ile kurulmuş, 10 ayda 50 bin insanımızdan 25 milyon dolar toplamış bir şirkettir. Bizim insanımızdan kazanılan paranın vergisi devletimize ödenmemektedir. Bu durum sistemin devletimizi dolandırmasına paramızın karşılıksız dışarıya akmasına sebeb olduğu gibi sistem kullanıcılarının senelik zaman ve enerji kaybı da dikkate alındığında Devlet ve Millet için ek gelir değil ek zarar olduğu aşikardır.

Emeksiz kazanç helal olmadığı gibi vergisi ödenmeyen kazançta helal değildir. Sistem vaadleri incelendiğinde bir’e iki ikiye beş gibi faiz opsiyonlu uygulamalar olduğuda gözden kaçmamaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL