Hz. Aişe kaç yaşında evlenmiştir Dokuz Yaş yanılgısının sebebi nedir

Hz. Aişe kaç yaşında evlenmiştir Dokuz Yaş yanılgısının sebebi nedir

Hz. Esma (r.a) Hz. Aişe Annemizin Ablasıdır. Tüm kaynaklarca iki kız kardeş arasında on yaş olduğu sabittir. Hz. Esma hicretin 73. yılında 100 yaşında vefat etmiştir. Hicret sırasında Hz. Esma 27 Hz. Aişe  annemiz ise 17 yaşındadır. Hz. Aişe annemiz Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselam efendimizle evlendiğinde 18 yaşında idi.

Hz. Aişe dokuz yaşında evlendi söylemi Antropoloğlarca çürütülmüş asılsız bir iddiadır. O günki insanların, Kadının adet görmesi üzerinden yaş tahmininde bulundukları bilimsel bir gerçektir.

Hz. Aişe Annemiz

Örneğin Türkiyemiz de 1950,1960,1970 Kuşakları ninelerimiz, kızlarının yaşını tarih olarak bilmezler ancak hangi çocuğunun diğerinden önce doğduğunu bilirler ki bugün bile çoğu yöremizde bu dahi söylenememektedir. Çünkü köylerimiz gibi küçük yerleşim birimlerimizde baharın gelmesi örneğin cemre suya düştü söylemi, tarla ekim zamanı, çocukların doğum tarihleri gibi birçok hesaplamalar da kaale alınan kısım, kağıt kalem veyahut bilgisayarlar ile kayıt altında tutulan veriler değil bilakis tabiatın doğal döngüsü içerisinde edinilmiş tecrübelerdir.

Aişe annemizin adının bilinçli olarak karalanmaya çalışılmasının altında acem yahudi ortaklığı bulunmaktadır. Yahudiler Son peygamberin kendi içlerin den çıkmayacağını bilmenin ve hazmadememenin, kendilerini her kavmin efendisi olarak yaratılmış kavim olarak görmelerinin etkisi ile Hz. Peygamber efendimizi (s.a.v) öldürmek isteyip başarılı olamayınca Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselam efendimizin beyan ettiği din’i yok etmek istediler. Bunda da başarılı olamayınca islam’ı kendi için de fırkalara bölmek istediler.

Kendileri ile islam düşmanlığın da ikinci sırada bulunan sasani pers kalıntıları ile ortak hareket ettiler. İlk münafıklar ortaya çıkmış oldu. Görünüşte ve sözde müslüman olan münafıklar, aslı yahudi olan ve ateşe tapanlar, islam’ın kutupları olan dört halife üzerin den ayrıştırma operasyonları başlattılar. İlmin kalesi Hz. Ali efendimiz ile Adaletin kalesi Hz. Ömer efendimizi düşman gösteren birini överken diğerini yeren kara propaganda başlattılar. Sadakat timsali Hz. Ebubekir efendimizi Haya kalesi Hz. Osman efendimizi Hz. Ali efendimize düşman gösterdiler.

Nefislerinin peşinden gitmesi hoş gelenler den cemaat edindiler. İffet kalesi Hz. Aişe annemize çirkin yakıştırmalar yapıp Kur’an-ı Kerim’i inkar noktasına geldiler. Bir kaç kuşak sonra hayali bir Hz. Ali karakteri oluşturulmuş Kur’ân ve Sünnete aykırı sapkın bir fırka doğmuştu.

Günümüz de dahi Hz. Aişe annemiz hakkında ileri geri konuşan yazıp çizen  alçaklar işte bu sapık fırkaya tabi olanlardır. Bunlar Ehl’i Bidat fırka olarak anılırlar. Doğru yolun sapık kolları olarakta bilinirler.

İslam’ı Hz. Muhammed’in (sallallahu aleyhi vesellem) beyan ettiği haliyle yaşayanlar ise Ehl-i Sünnet Ve’l Cemaât olarak anılmaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL