Gül Suyu

Gül suyu
Güller diyarımız Isparta’da üretimi yapılan Isparta Gülü olarak tabir ettiğimiz bir gül çeşidinden yapılan bir tür kozmetik suyudur. Kozmetik amaçlı kullanımı yaygın olsa da birçok amaçlı üretimi hala günümüzde yapılmaktadır. Isparta Gül’üne has bir kokusu vardır. Saf, organik olarak üretilip satışa sunulan gül suyu arayıp da bulamadığımız birçok toniklerden daha güvenilir olduğu kullanıcı yorumları sonrasında kesinleşmiştir.

Gül suyu birçok kozmetik malzemesinde kullanılmıştır. Yüz köpüklerinde, temizleyici köpükler de, gül sabunlarında, gül kolonyaların da saf gül suyu yüksek oranda kullanılmıştır. Yiyecek ve içeceklerde bol bol kullanılan gül ürünleri Isparta memleketine özgü olarak raflarda yerini alır. Gül suyundan üretilen kozmetik ürünleri birçok işlemden geçtiği için saf gül suyunu kullanmak kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilir.

Gül suyunu nerelerde kullanabiliriz?

Asitli kokulardan rahatsızlığımız var ise (kolonya gibi) gül suyunu kullanabiliriz, aynı zamanda gül kolonyası da mevcuttur. Oda kokusu olarak kullanılabilecek güçte bir hafif fakat hoş bir kokusu vardır. Peteklerin üzerine konulmak ve oda kokusu için kullanılmak üzere üretilmiş olan çeşitleri de bulunmaktadır.

En yaygın olarak kullanımı ise cilt toniğidir. Gül suyu, ciltteki kızarıklıklar, güneş lekeleri, kırışıklıklar, sivilce ve siyah nokta gibi birçok cilt problemlerine karşı tonik olarak kullanılır. İster sabah akşam gül suyunu pamuk yardımıyla cildimizi temizlemek fazla kiri, yağı temizlemek için kullanılır, ister direk sıvı haliyle cildimizi yıkayarak kullanılabilir.

Düzenli kullanım sonrası cilt rengini eşitleyip, lekeleri yüksek oranda azaltır, sivilceleri kurutur ve cildin temiz kalmasını sağlar. Uzun zamandır kullanan insanların normal insanlara oranla daha az kırışıklığa sahip olduklarını ve formlarını gül suyuna borçlu olduklarını söylemektedirler. Gül suyu, bütün vücuda uygulanabilir bir saf, doğal bir kozmetik malzemesidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL