Çörekotu

Çörekotu
Alternatif tıbbı yakından merak edenlerin gözdesi haline gelmişi, önleyici etkileriyle çığır yaratmış bir besin, gündeme en çok gelen, faydalarıyla ve yararlarıyla şaşırtan çörekotu.

Meraklıları tarafından oldukça kullanılan ve en çok tavsiye edilen çörek otu nedir? Çağımızın hastalığı olan kanseri önlemedeki olağan üstü gücü sizi şaşırtacak derecede, cinsel gücü arttırıcı etkisi, sinüzit hastalığının kurtarıcısı, kalp sağlığının en iyi dostu, damar tıkanıklıklarında üstün gücüyle çörekotu alternatif tıbbın vazgeçilmesi haline gelmiştir.

Çörek otunu ister kendisini isterseniz yağını kullanabilirsiniz. Çörek otunun faydalarını saymakla bitmez. Diyet yapanların vazgeçilmezi haline gelen çörek otu yağ yakma da oldukça ünlü bir hale geldi, metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle beraber yaktığı yağlar sayesinde kalbinizi çalabilir. Mide bulantısına iyi gelmesi ve mideyi bastırması, diş ağrısında etkili rol oynaması çörek otunu sevmek için nedenlerden bir kaçı olacaktır.

Çörekotu

Çörek otunun faydalarını sıralayacak olursak; Kalp dostudur, Kronik yorgunlukları önleyici ve iyileştiricidir, mide bulantısı yâda mide ağrısında yatıştırıcı etkisi vardır, kan damarlarının duvarlarını esnetmekte yardımcı, sinir ve stresin düşmanı sayılabilir, depresyon etkilerini azaltır, gerginlikten uzaklaştırır, saçları koruyarak güçlenmesini ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Saç dökülmelerinin önüne geçer, şeker ve diyabet hastalarının şekerini dengeler, cinsel gücü arttırır, ateş düşürücü etkisi bulunur, böbrek taşı ve safra kesesi taşlarının düşmesinde oldukça etkilidir, yüksek tansiyon yani hipertansiyonu düşürür dengelenmesine yardımcı olur, emzirme dönemimde süt artırımı sağlar, eklem ağrılarından kurtulmasını sağlar, uyku problemi yaşayanlar ise ellerinden çörek otunu düşürmemektedir, kabızlığı önleyici ve giderici etkiye sahiptir.

Vitamin bakımından tam bir bomba olarak görülür çünkü içerisinden A,B,C vitamini ve potasyum, magnezyum, çinko, kalsiyum gibi bileşenlerce zengindir, astım gibi alerjik durumlarda yardıma çörek otu koşar, öksürüğe iyi gelerek ciğerleri yumuşatır ve sakinleştirir.

Çörek otunu isterseniz yiyeceklerinizin üzerine koyabilir tüketebilirsiniz, poğaçaların üstüne, peynirin üzerine serpebilirsiniz, hamur işlerinin üzerine kullanabilirsiniz, isterseniz çörek otunun yağını da kullanabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL