Cinsel düşünceler günahmı

Bismillahirrahmanirrahim

Cinsel düşünceler günahmı dediğimiz de öncelik ile kendimize karşı dürüst olmamız gerekir. Her daim kendimiz’e karşı dürüst olmamız gerektiği gibi. İçimiz den dua ederiz bazen sessizce. Kimi zaman yolda yürürken birşeyler için Allâh’ım sen büyüksün yardım et yâ Rabbi deriz. Bazen isteklerimiz bazen zor anlarımız olur ve biz hep Allâh’ım diye söze başlarız Allâh’ım deriz de devamını getirmeyiz bile halimizin Râbbimize ayan olduğunu bildiğimiz den.

Şimdi dürüst olmalım en ufak sıkıntımız da içimizden Allâh’ım derken yüce Allâh’ın azze ve celle bizimle olduğunu biliyoruz da, Hoş olmayan zina kokan veyahut başkası hakkında nazar edercesine düşüncelerde gezerken yüce Allâh’ı azze ve celle yokmu sayıyoruz haşa!. Takvasızlık manevi bir hastalıktır ve bu hastalığın getirisi, nefsin azgınlığını düşünerek tatmin’e meyletmektir. Günah olan düşünmek değil bilakis düşünmek yani tefekkür etmek sevaptır.

Cinsel düşünceler

Cinsel düşünceler içinde savrulan bir kişi Takvasızlık yanın da kendisine Hayasızlığın da yolunu açmış oluyor. Vücudun bağışıklık sisteminin çökmesi gibi iradesini yitirip iradesizliğe teslim olmuş oluyor. Bir insanın karakteri edindiği alışkanlıklar neticesin de yükselebilir de alçalabilirde. Karaktersizlik yolunu kendisine açan insan, zihninde kurguladığı düşüncelerin karaktersizliğin yolunu kendisine açtığını bilmeli.

Cinsel düşünceler günahmı

Saplantı

Zihninde kurguladığı düşünceler de Râhmanın rızasını gözetmeyen kimseler, gelip geçen zamanın kendilerin de bozukluk meydana getireceğini bilmeliler. Önemsenmeyen, sıkıntı dan kaçınma olarak nitelenen, avuntu cümleler ile geçiştirilen nefsani haller saplantı haline gelirler.

Zehir

Bir Şeyler Düşünmek Günahmıdır sualinin zihinlerde ilk yansıması cinsellik olsada Düşünmenin Takvasızlık kaynaklı Hayasızlık getiren halleri yanı sıra İhlas yoksunluğun dan kaynaklı gıybet getiren insanı kardeş katili eden kovulmuş şeytanın her fitnesini yapmaya iten halleride vardır. İhlas yoksunluğu, masum bir düşünce deyip önemsenmeyen bugünde böyle olsun denilen binbir türlü halin, cehenneme giden yola döşenen her bir taşın yeğane sebebidir.

İhlassızlık ibadetsizlikten gelir. İhlastan kendini yoksun bırakanın ne kendini ne nede çevresindekileri masum gördüğü düşüncelerden koruma kabiliyeti yoktur.

Netice itibari ile düşünmek başka birşeydir güzel birşeydir fakat vesvese ile gelen nefsani düşünceler kendi elimiz ile hazırlayıp kendimize ve en yakınımızdaki kişilere dahi içirdiğimiz zehirdir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL