Fetvahane

Bungee Jumping

Bungee Jumping Tehlikeli Midir?

Dünya üzerinde birçok farklı insan mevcut. Bu insanların bazıları aşırı derecede macera tutkunu. Maceracıların en sevdikleri şeyler de içinde tehlike barındıran, adrenalini bol spor dallarıdır. Bu imkana sahip çok sayıda spor mevcut. Mesela bazıları şunlar; bungee jumping, paraşütle yapılan sporlar, araba ve motor yarışları ve bunun gibi daha bir sürü alan bulunmakta. Biz bu yazı da ilk örneğimiz olan bungee jumping sporunu inceleyeceğiz.

Bungee Jumping Nedir?

İçinde bol bol adrenalin bulunan bu spor türü; yüksek bir yerden, ayağınıza bağlanan esnek bir halat yardımıyla aşağıya kendinizi salarak gerçekleştirdiğiniz yüksek gerilim unsuru olan, heyecan verici bir türdür. Bungee jumping sporunun farklı versiyonları, insanlar tarafından, sürekli denenmektedir. Bazen suyun içine atlanan çeşidi kullanılırken bazen de yere değmeyecek şekilde boşluğa atlanır. Yükseklik ve atlanılan mekan isteğe bağlı olarak değişiklik gösterir.

Bungee Jumping Sporundaki Tehlikeler

Her konuda olduğu gibi bu spor dalında da tehlikeler mevcuttur elbette. Hatta bazı kişilere göre en tehlikeli etkinlikler arasında gösterilebilir. Fakat bu da konuya nereden baktığınızla alakalıdır. Evet, ipin kopma durumu her zaman vardır ya da dengesiz bir hareket yaparsanız kendinizi sakatlama ihtimaliniz de vardır. Bunun yanında, suya girerek yapıldığında su, beton etkisi yapabilir. Hatta ölümle sonuçlanan vakalara bile rastlanabilir. Fakat şu unutulmamalıdır ki bu iş profesyoneller tarafından her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanarak, tehlikeler en alt seviyeye inecek şekilde insanlara sunuluyor. Yani işin uzmanları, ilk defa yapacak olan acemi birinin dahi zorlanmadan yapabilmesini sağlıyorlar.

Sonuç olarak, eğer adrenalin tutkunuysanız bungee jumping, bir kez olsun denemek isteyeceğiniz bir spor​​​​​​. Elbette her şeyde olduğu kadar tehlikeye sahip ama doğru yerde yaptığınızda bu sorun olmayacaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL