Fetvahane

Bitcoin ve Blockchain Caizmi?

Bitcoin ve Blockchain Caizmi?

Cevap

Bitcoin’i ortaya çıkartanlar  Allâh’a (celle celâlûhu) diyorlarki; Sen yeryüzünü kurdun altını yarattın belirli bir oranda, biz ise blockchain’i kurduk bitcoin’i yarattık senin yaratığın gibi belirli bir oranda!!!

Konunun net anlaşılması için kısa bir özetle geriye iblis’in Hz. Adem’in üstünlüğünü kabül etmediği güne gitmemiz lazım. O gün iblisin kibrinde boğulduğu ve kovulduğu gündü. iblis kendisine mühlet verilip yani hemen oracıkta helak edilmeyip kendi üstünlüğünü kanıtlamak ahmaklığı içerisin de Allâhû teâladan mühlet istediği gün.

((Bu arada sıkca soruluyor şeytanında aklı varsa ve taşların duvarların arasından geçebiliyor dünyanın biryerin den biryerine biranda gidebiliyorsa insan nasıl şeytan dan üstün olabiliyor diyenler oluyor. Kardeşler, şeytanın aklı ne madde alemine nede mana alemine müdahil olamıyor. Yani net bir ifade ile yapım gücü yok. İnsan akıl yürütür ortaya çeşit çeşit eşyalar çeşit çeşit buluşlar koyar ve insan akıl yürütür mana aleminde yani maddenin olmadığı,Yaratıcının; kudretinin merhametinin adaletinin kavrandığı alemde bir geminin okyanus üzerinde yüzmesi gibi çeşit çeşit hisler duygular üzerinde yüzer. Tıpkı rüyanızda yani bedeninizin olmadığı bir ortamda hisseden olabildiğiniz gibi. şeytan ise sadece kendisi için kainatı yese doymayacak benliği için akıl yürütür fakat şeytanın akıl yürütmesi insanınki gibi akıl yürütme değil, sadece vesvese dediğimiz bozgunculuk yapıcı sözleri görünmediği yerden fısıldamaktan ibarettir.))

Devam edelim Bitcoin ve Blockchain arka planı üzerine.. iblis yeryüzünde kendine taraftar edindikçe günümüzde sıkca duyduğumuz üst akıl yani şeytani aklın temelleride atılmış oldu. Yahudi kavminin şeytanla yaptığı işbirliği yahudilerin iblisi Rab edinmelerin den diğer tüm kavimlerin kendilerine hizmetkar olarak yaratıldığı düşüncesine varana kadar sapkın bir yol edinmelerine neden oldu.

Şeytan önderliğin de kendilerine sembolik ifadeler genelini icon emoji olarak bildiğimiz görseller üzerinden alfabeler edindiler. Kullandıkları semboller ile amaçlarına ortak yol çizdiler. deccalin tek gözü kördür ve deccal tek göz olarak simgelenmiştir.

Şeytan yeryüzünde taraftar edinince kendisi ile beraber kendisini Allâh (azze ve celle) yerine koymaya başlayan  sen yarattıysan bizde yaratırız sen nizam kurduysan bizde nizam kurarız gibi sapkınlıklar içinde yol aldılar.

şiddtli vesvese

Siyonist dediğimiz şeytanın hizmetkarları her 108 yılda bir tayin ettikleri yol haritaları ile sonunun ölümsüzlüğe varacağını düşündükleri ve tek dünya düzeni dedikleri şeytanın yeryüzünde hükümran olduğu böylece şeytanın  bana mühlet ver insanları senin yolundan saptıracağım sözünün gerçek olacağını öngördükleri günün planlarını yaptılar yapmaktalar.

Günümüze geldiğimiz de bakıyoruzki Blockchain isminde diğital bir yazılım çıkıyor ortaya ve akabinde Bitcoin denilen sanal bir para. Kardeşler! Blockchain yeryüzü yani Allâh (cc) yeryüzünü yarattı ise bizde yeryüzünü yani Blockchain’i yarattık anlamını taşıyor. Bitcoin de ise diyorlarki  Allâh (c.c.) olarak sen tabiattaki en kıymetli maden olan Altın’ı belirli bir oranda yarattın, bizde yarattığımız blockchain (yeryüzü) üzerinde Bitcoin’i belirli bir oranda yarattık!!

Ve son senin yaptığın ama bizim yapamadığımız son birşey kaldı o da yaratmak ve ölümsüz yapmak. Bu aşamada yapay zeka olarak bildiğiniz insan hafızasının bilgisayarlara aktarılması insana dair her duygu ve düşüncenin makinalara aktarılması ile Allâh (c.c) insanı yarattıysa ben iblis olarak insandan daha iyisini yarattım deyiş ve şeytana hizmetkar olanlara şeytanın verdiği ödül olan ölümsüzlük yani ölmeden önce aktarılmış insan hafızasının hologram teknolojisi ile önce etkin hale getirilmesi daha sonra bir robota monte edilerek iblisin insana Allâh’ın (azze ve celle) verdiğinden daha sağlamını vermesi gibi bir sapkınlık….

Bakara

Bu yazıda kısaca Bitcoin‘in arka planını izah etmiş olduk. Şu durumda Bitcoin caiz diyebilirmisiniz? Diyemessiniz çünkü Bitcoin şirk aracıdır. Peki bütün dünya böyle bir teknoloji ile hareket ettiğinde dışında kalabilirmiyiz. Evvela yüce Râbbimiz müslümanlara birlik olmayı tembihler. Birlik olursak kendi Hâkkani düzenimiz üzerine yol alabiliriz fakat dünyasını ahretine değişmiş müslüman ülke yöneticileri varken birlik olmak şuan için mümkün mü? değil. Bu durum da küfranın oluşturduğu şirk sistemine karşı kendi sistemimizi oluşturmak zorundayız. Bizim sistemimiz Allâh ve Râsulünün çizdiği dosdoğru yol üzerine İNFAK ve SEVGİ bazlı olursa küfranın sistemini başlarına yıkabiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL