Fetvahane

Banka promosyon parası borç olarak kullanılabilirmi

Banka promosyon parası borç olarak kullanılabilirmi

Selamun aleykum. Sorum şu. Bankaların verdiği promosyonu bir işimiz için kullansak sonra aynı meblağı ulaştırmamız gereken yere eksiksiz ulaştırsak yani promosyonu borç olarak kullansak caizmidir.

Misal bana 1000 tl promosyon yattı bu ayki alış verişimi filan yaptım, Diğer ayda parayı kuyu açılması için afrikaya gönderdim vs.. böyle yapmak caizmidir. Çok teşekkur ediyorum.

Banka promosyon parasının borç mahiyetin de kullanılması

Aleyküm Selam. Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselam efendimiz şöyle der; Hiç ölmeyeceğini zanneden biri gibi çalış! yarın ölecek biri gibi tedbirli ol. (caimiüs sağir II-12 HN 1021)

Ölüm belirli bir süreye göre yazılmıştır. (Al’i İmran-145ten)

Haram olan durumlar karşısında tefekkür ederken şu hali dikkate alınız. Açlıktan ölmek üzere olan bir müslümana, açlıktan ölmeyecek kadar domuz eti dahi olsa yemek helaldir. Böyle durumlarda dahi haram olan birşeye sınırlı ölçüde tenezül edilebilmektedir.

Haram oluşu ayan beyan ortada olan banka promosyon parasını borç olarak kullanabilmek zaruri bir hal gerektirir. Kardeş tavsiyemiz odur ki; olmazsa olmaz bir durumda, darda kalmamışsanız sabretmeniz de ve kullanmamanızda fayda var.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL