Fetvahane

Ayak Ağrısı Tedavisi

Ayak Ağrısı Tedavisi
Gün boyunca vücudun ağırlığını taşıyan ayaklarda bir takım ağrılar oluşmaktadır. Ayak ağrısı yaşam kalitesini bozacak derecede önemlidir. Bedeni taşıyan ayaklara iyi bakmak gerekir. Aksi halde kısa bir zamanda önemini yitirir ve ayağa kalkamaz hale gelinir. Yani ayak ağrısı tedavisi ile ayak ağrılarını dindirecek yöntemler uygulanmalıdır.

Ayak Ağrısı Tedavisi
Yapılacak karışımlarla kısa bir zamanda ayak ağrılarında kurtulmak mümkündür. Çünkü ayaklar vücudun sağlık aynası olarak kabul edilmektedir. Ayak ağrısı bitkisel yöntemlerle de tedavi edilebilir. En azından bütçesi doktora gitmeye elverişli olmaya yeterli olmayan kişiler için çok uygun yöntemler arasında sayılmaktadır.

Ayak ağrısını tedavisi nasıl yapılmalıdır?

– Mümkün mertebede ayakların çok fazla yorulmaması ve dinlenmesini gerekir.
– Ayakları sıkan ve rahatsızlık veren ayakkabıları değiştirerek giyilmelidir.
– Ayak ağrısı tırnaklardan dolayı meydana geliyorsa, tırnaklar kesilmeli ve mümkün mertebede düz kesilmelidir.
– Uzun bir yolculuk esnasında mümkünse rahat ayakkabılar ya da terlik, sandalet giyilmelidir.
– Ayakta sabit durulduğu zaman vücut ağırlığının ayaklar arasında değişimli olarak kullanılmalıdır. Ayaklar sırasıyla değiştirilmelidir.
– Uzun yürüyüşler yapıldığı zaman arada bir tempoyu değiştirecek, ayak kaslarının dinlendirilmesi sağlanmalıdır.
Oturulan yerde bile ayakların pozisyonları değiştirilmelidir.
– Ayak nasırlarınız ağrıya sebep oluyorsa, kişi tedavi etmeye çalışmamalı ve doktora giderek etkin tedavi yollarını uygulamalıdır.
– Ayak 15 dakika kadar kalp seviyesinden yukarı tarafa doğru tutulması kan dolaşımına çok faydalı gelecektir. Bunu ayaklar çok yorulup ağrıdığı zaman muhakkak uygulanmalıdır.
– Ayağı en güzel şekilde suyun rahatlayacağı unutulmamalıdır. Ayakları önce ılık suyun içinde dinlendirilmesi gerekir. Daha sonra soğuk suyun bulunduğu kabın içine sokulmalıdır. Bu ayaklarda şok etkisi yaratacağından, ayağın rahatlamasını sağlayacaktır.
– Ayakkabılar bütçe imkânında kaliteli almaya dikkat edilmelidir.
– Ayak ağrısı kış aylarında özellikle kar yağdığı zaman çok fazla etkilenmektedir. İçine su ya da kar girmesi ya da uzun zaman diliminde soğukta kalarak aşırı şekilde donmasına ve ağrını oluşmasına sebep olabilir. Bunun için ayağı ılık suya sokarak ısıtmasına yardımcı olabilir ve bu şekilde ağrıyı da dindirecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Positive SSL